U Zagrebu provedena 26. akcija „Dan ljubaznosti u prometu“: sve više vozača propušta pješake
U Zagrebu je 29. svibnja 2024. održana 26. preventivna akcija „Dan ljubaznosti u prometu“, u organizaciji Službe prometne policije PU zagrebačke, Turističke zajednice Grada Zagreba, Autokluba Siget i Škole za cestovni promet. Akcija potiče vozače da propuštaju pješake na pješačkim prijelazima, a pješake da im zahvale. Ove godine zabilježeno je da je 69,65% vozača propustilo pješake, što je porast od 1,46% u odnosu na prošlu godinu. Najviše su vozači propuštali pješake na raskrižjima Teslina-Gajeva (95,75%), Branjugova (89,22%) i Trg kralja Tomislava (86,70%). Najmanje propuštanja zabilježeno je na Zvonimirovoj-Stančićevoj (40,12%), Palmotićevoj-Šenoinoj (41,97%) i Kaptolu (45,37%). Deset najsavjesnijih vozača bit će nagrađeno 13. lipnja 2024. u Autoklubu Siget.
29.05.2024 | Zagrebačka policija
| Lokacije: | Zagreb, Centar grada Zagreba, Autoklub Siget |
| Teme: | Promet, Sigurnost, Kultura u prometu, Grad Zagreb |
| Izdvojeni datumi: | 2024-05-29T00:00:00Z, 2023-01-01T00:00:00Z, 2024-06-13T12:00:00Z |
| Datum: | 29.5.2024. 0:00:00 |
| Kategorije: | Promet, Sigurnost, Kultura u prometu, Grad Zagreb |
| Dan ljubaznosti u prometu, Zagrebačka policija, Sigurnost u prometu, Pješaci, Vozači, Grad Zagreb, Preventivna akcija |