Vlada
Ministar Banožić ispratio pripadnike 38. kontingenta HRVCON-a u NATO operaciju KFOR na Kosovo
U varaždinskoj vojarni 'Puma' održan je svečani ispraćaj 38. hrvatskog kontingenta koji odlazi u NATO operaciju KFOR-a na Kosovo. Ministar obrane Mario Banožić i načelnik Glavnog stožera OS RH admiral Robert Hranj poželjeli su vojnicima uspješnu misiju očuvanja mira, naglasivši važnost njihove uloge u izazovnim geopolitičkim vremenima. Glavninu kontingenta čine pripadnici 2. oklopno-mehanizirane bojne 'Pume', a boravit će na Kosovu oko šest mjeseci. Pripreme su obavljene sveobuhvatno, a zapovjednik kontingenta, brigadir Marko Pulić, izrazio je uvjerenje u profesionalno izvršenje zadaće.
21.11.2022 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Varaždin, Kosovo |
| Teme: | Obrana, Međunarodni odnosi, Sigurnost |
| Izdvojeni datumi: | 2022-11-21T00:00:00Z |
| Datum: | 21.11.2022. 0:00:00 |
| Kategorije: | Obrana, Međunarodni odnosi, Sigurnost |
| Mario Banožić, Robert Hranj, HRVCON, KFOR, Kosovo, Varaždin, Puma, Hrvatska vojska, NATO |