Vlada
Hrvatska i Mađarska uskoro grade četiri nova granična prijelaza
Mađarski ministar vanjskih poslova Peter Szijjarto najavio je, nakon sastanka s hrvatskim ministrima Gordanom Grlićem Radmanom i Natašom Tramišak, izgradnju četiri nova granična prijelaza između Hrvatske i Mađarske kako bi se unaprijedilo prekogranično povezivanje. Razgovaralo se i o nastavku uspješne prekogranične suradnje u novom financijskom razdoblju (2021.-2027.), s naglaskom na promet, zelene politike, održivi rast i razvoj te potporu malom i srednjem poduzetništvu. Istaknuta je važnost ulaska Hrvatske u šengenski prostor za daljnje olakšavanje povezivanja i turizam.
28.09.2021 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Nagykanizsa, Kotoriba, Murakeresztur |
| Teme: | Međudržavni odnosi, Infrastruktura, Europska unija |
| Izdvojeni datumi: | 2021-09-28T00:00:00Z, 2021-01-01T00:00:00Z, 2027-12-31T00:00:00Z |
| Datum: | 28.9.2021. 0:00:00 |
| Kategorije: | Međudržavni odnosi, Infrastruktura, Europska unija |
| Hrvatska, Mađarska, granični prijelazi, prekogranična suradnja, Peter Szijjarto, Gordan Grlić Radman, Nataša Tramišak, prometno povezivanje, Europska unija, Nagykanizsa, Kotoriba, Murakeresztur, šengenski prostor |