Državna tajnica Bušić u posjetu Hrvatima u Banja Luci
Državna tajnica Zdravka Bušić i predstojnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH Zvonko Milas posjetili su Banju Luku kako bi razgovarali o problemima Hrvata u Republici Srpskoj, posebice o povratku. Sastali su se s predstavnicima Banjolučke biskupije, vodstvom Katoličkog školskog centra, dopredsjednikom RS-a, predsjedavateljem Kluba Hrvata u Vijeću naroda RS-a te savjetnicom ministra za izbjegle i raseljene. Državna tajnica Bušić pozvala je na odgovorno zauzimanje za položaj Hrvata i ubrzanje procesa povratka. Posjetili su i Katolički školski centar te samostan 'Marija zvijezda'.
23.01.2017 | Ministarstvo vanjskih i europskih poslova
| Lokacije: | Banja Luka, Republika Srpska |
| Teme: | Politika, Hrvati u Bosni i Hercegovini, Povratak, Dijalog |
| Izdvojeni datumi: | 2017-01-23T00:00:00Z |
| Datum: | 23.1.2017. 0:00:00 |
| Kategorije: | Politika, Hrvati u Bosni i Hercegovini, Povratak, Dijalog |
| Zdravka Bušić, Zvonko Milas, Banja Luka, Hrvati, Republika Srpska, povratak, Banjolučka biskupija, Caritas, Katolički školski centar „Bl. Ivan Merz“, Europska akademija, Generalni konzulat Republike Hrvatske, Josip Jerković, Tomo Tomljanović, Marija Rapo, trapistički samostan „Marija zvijezda“ |
