Plenković: U obnovu Zagrebačke katedrale uložena 42 milijuna eura, cilj je Božić
Premijer Andrej Plenković izjavio je nakon obilaska Zagrebačke katedrale da je u njenu obnovu do sada uloženo 42 milijuna eura, a u obnovu nadbiskupskog dvora 15 milijuna eura. Cilj je omogućiti služenje svete mise za Božić ove godine, što bi bio značajan korak prema ponovnom djelomičnom funkcioniranju katedrale. Premijer je naglasio kompleksnost projekta i izrazio uvjerenje da će cjelokupna obnova biti dovršena u sljedećih nekoliko godina. Zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša izrazio je zadovoljstvo napretkom radova i želju za što skorijim povratkom vjernika u katedralu. Rektor Zagrebačkog sveučilišta Stjepan Lakušić potvrdio je da su poduzete inženjerske mjere za sigurnost i otpornost katedrale.
04.06.2025 | Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
| Lokacije: | Zagrebačka katedrala, Zagrebačka nadbiskupija |
| Teme: | Obnova Zagrebačke katedrale, Vladine investicije, Sakralna baština, Hrvatska kultura, Vjerske institucije |
| Izdvojeni datumi: | 2025-12-25T00:00:00Z |
| Datum: | 4.6.2025. 0:00:00 |
| Kategorije: | Obnova Zagrebačke katedrale, Vladine investicije, Sakralna baština, Hrvatska kultura, Vjerske institucije |
| Andrej Plenković, Zagrebačka katedrala, obnova, Dražen Kutleša, Branko Bačić, Nina Obuljen Koržinek, sakralna baština, Vlada RH, HINA |