Hrvatsko-američki poslovni susret u Clevelandu: Istražuje se neiskorišteni potencijal američkog tržišta
Više od 20 hrvatskih tvrtki, u organizaciji Hrvatske gospodarske komore (HGK), posjetilo je Cleveland kako bi istražilo potencijal američkog tržišta. Posjet je uključivao poslovni forum, B2B razgovore, obilaske tvrtki i sudjelovanje na konferenciji Udruženja hrvatsko-američkih stručnjaka (ACAP). Fokus je bio na zdravstvenom turizmu, farmaciji, medicinskoj opremi i rješenjima za pametne gradove. Upozoreno je na prepreke poput viznog režima i dvostrukog oporezivanja, dok je robna razmjena sa SAD-om prošle godine iznosila oko 620 milijuna dolara. Istaknut je neiskorišteni potencijal tržišta SAD-a i interes dijaspore za ulaganje u Hrvatsku, posebice u IT sektoru i zdravstvenom turizmu.
20.09.2019 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Cleveland, SAD |
| Teme: | Vanjska trgovina, Međunarodna suradnja, Investicije, Turizam, Tehnologija |
| Izdvojeni datumi: | 2019-09-20T00:00:00Z |
| Datum: | 20.9.2019. 0:00:00 |
| Kategorije: | Vanjska trgovina, Međunarodna suradnja, Investicije, Turizam, Tehnologija |
| SAD, Sjeveroistočni Ohio, Cleveland, HGK, poslovni forum, B2B razgovori, ACAP, zdravstveni turizam, farmacija, medicinska oprema, pametni gradovi, vizni režim, dvostruko oporezivanje, robna razmjena, dijaspora, IT sektor, FizioVita, Poliklinika Bagatin, Alpha Aplikacije |